Etkileşimli Tahta İmajlarıFatih ProjesiFatih Projesi Yazılımları

Fatih Projesi 1. Faz 240 Gb SSD için Windows 7 İmajı – Yeni SSD Harddiskler İçin…

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek ve bilişim teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme süreçlerinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımını sağlamak amacıyla başlatılmıştır. Buna istinaden FATİH Projesi kapsamında 09.01.2012 tarihinde yapılan 1. Faz Etkileşimli Tahta Alım Sözleşmesi ile 3570 okulda 84.921 adet Etkileşimli Tahta (ET) kurulumu yapılmıştır.

Bahse konu ET’lerin kurulumlarından günümüze kadar geçen süre içerisinde HDD (Hard Disk Drive) ürücülerinde mekanik yıpranmaların, bozuk sektörlerin oluştuğu ve disklerin teknolojik olarak güncel ihtiyaçların gerisinde kaldığı görülmüştür. İllerden gelen bildirimlerde de 1. Faz ET’lerin performanslarının yetersiz kaldığı ve HDD disk arızası sebebiyle kullanım dışı kalan ET’lerin olduğu bildirilmiştir. Bu kapsamda ilgili ET’lere ait HDD disklerin SSD (Solid State Drive) diskler ile değiştirilmesinin performans artırımı için en ekonomik operasyon olacağı değerlendirilerek YEGİTEK Genel Müdürlüğünce ihaleye çıkılmış ve 60.000 adet SSD disk alımı yapılmıştır.

Eğitim ve öğretimin teknolojik gelişmelerle desteklenmesi, güçlendirilmesi ve eğitimde niteliğin yükseltilmesi bakımından büyük öneme sahip olan ET’lerin disk değişim işlemleri 3 Şubat 2020 tarihine kadar tamamlanacaktır.

Bu kapsamda okullara dağıtılacak olan SSD lerde kullanılabilecek Windows 7 İmajını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İmaj Clonzilla ile alınmıştır…

İndirme Linki:

https://drive.google.com/file/d/1KFIEGuY2nfzKzpEz1PNjE49HAUFzLofr/view

Mehmet Ural

Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitmeni

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Hocam Bakanlık artık Windows lisansı almıyor tahtalar için. Pardus kullanılmaya başlandı faz 3 tahtalarla beraber. Fz 1 ve Faz 2 SSD ve eski HDD ler için de Pardus ETAP sitede mevcut indirip kurabilirsiniz. Windows için de yasal olmamakla beraber normal masaüstü windows etkinleştirme programları işinizi görür ama dediğim ibi bakanlık artık Pardus için protokol imzaladı ve onu kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu