e
sv

Fatih Projesi Arıza Kayıt işlemleri

398 Okunma — 04 Mayıs 2021 09:28
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fatih Projesi Arıza Kayıt işlemleri 25/03/2019 tarihinden itibaren http://fatihdestek.eba.gov.tr adresinden gerçekleştirilmektedir.

Bu sayfada;

 • İnternet Bağlantısı ile ilgili arızalar için Erişim Arızası Bildir,
 • Elektrik, altyapı arızaları için Altyapı Arızası Bildir seçeneği seçilmelidir.
 • Donanım arızalarında Donanım Arızası Bildir seçeneği seçildikten sonra açılan ekrandaki ilgili telefon numaraları aranarak işlem yapılmalıdır.

Erişim veya Altyapı Arızası bildirildiğinde “Arıza Tanımı” kısmında listeden uygun seçenek seçilmelidir.  Listede uygun bir seçenek yoksa, “Diğer” seçeneği seçildikten sonra “Açıklama” kısmında ayrıntılı açıklama yapılmalıdır.

VSAT Uydu internet arıza bildirimleri için irtibat numarası:

VSAT (Türksat Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi) — 0 850 370 70 70

EBA Destek Hattı:

Bu platforma ait her türlü hata, öneri ve dileklerinizi destek@eba.gov.tr adresine okul ve kimlik bilgilerinizi de ekleyerek yollayabilirsiniz.

Fatih DESTEK sayfasında okul bilgileri görünmeyen okullarımız için:

Aşağıdaki formu kullanarak agaltyapi@eba.gov.tr adresine e-posta ile arıza kaydı açabilirler. Arıza kaydı için gönderecekleri e-posta içerisine okullarına ait bilgilerinde sistemde bulunmadığı ve eklenmesi ile ilgili gerekli bilgiyi de eklemeleri gerekmektedir.

Her birimin arıza anında iletişim kuracağınız servis numaraları ve elektronik posta adresleri mevcuttur. Birimlerin iletişim bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ÖNEMLİ UYARI : Fatih Projesi etkileşimli tahta, tablet, yazıcı, ağ alt yapısı ve internet gibi birçok farklı bileşeni bünyesinde bulunduran büyük bir projedir. İhale sürecinde olan çağrı merkezleri kuruluncaya kadar iletmiş olduğunuz arıza ve eksikliklerin yüklenici firmaya iletiminde ve kısa sürede çözümlenmesi hususunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Yüklenici firmaya ilettiğiniz maillerde kurum, tesis kodu, iletişim bilgisi, hangi Faza ait okul olduğu bilgisi eksik iletildiğinde dönüşler yapılamamaktadır. Ayrıca “Donanım”, “Erişim” ve “Altyapı” arızalarının ayırt edilemeden atılan maillerden kaynaklı iletişim problemi yaşanmaktadır. Okullardaki arızaları resmi kurum mail adreslerinden aşağıda belirtilen linkteki tablo doldurularak iletildiğinde daha hızlı hizmet alabilirsiniz.

Arıza kaydı örnek tabloyu indirmek için buraya(docx) ve buraya(pdf) tıklayabilirsiniz.


TÜM FATİH PROJESİ BULUNAN KURUMLARIMIZ İÇİN
Etkileşimli Tahta (VESTEL)0 850 222 48 70
0 850 222 41 23
Etkileşimli Tahta (ARÇELİK)0 850 759 44 44
444 0 888
Ağ Altyapısıagaltyapi@eba.gov.tr
Fiber İnterneterisim@eba.gov.tr
A3 ve A4 YazıcıKonica Minolta – 0 322 456 25 27
Kyocera – 0 322 239 29 39
Tablet Bilgisayar Sistemi
(Eski Tabletler)
http://pybs.eba.gov.tr
VSAT (Türksat Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi)0 850 370 70 70
Aidata Marka Tablet Bilgisayar SetiAİDATA MARKA FATİH PROJESİ KAPSAMINDA TEMİN EDİLEN TABLETLERLE İLGİLİ TEKNİK SERVİS OLUŞTURULMUŞ OLUP 0216 465 7070 NUMARADAN UZAKTAN TELEFONLA YARDIM VE GEREKTİĞİNDE FİZİKEN TABLET GELMESİ GEREKİYORSA MNG KARGO İLE ÜCRETSİZ GÖNDERİM SAĞLANACAKTIR.
Gereral Mobile Marka Tablet Bilgisayar SetiTablet bilgisayar kutusu ve garanti belgesi üzerinde yer alan 0850 955 15 15 servis numarası aranarak telefon ile çözülemeyen sorunlar müşteri temsilcisinin vereceği kargo kodu ile belirttiği kargo firmasına götürülerek ücretsiz kargo imkanı sağlanacaktır.
Samsung Marka Tablet Bilgisayar Seti9 ilde yer alan servis merkezlerimize kullanıcılar birebir giderek cihaz onarımı konusunda destek alabilirler. Servis olmayan İllerde ikamet eden kullanıcılar ekte yer alan 81 İl Servis Merkezleri listesinde bulunulan ilin karşısında hangi servis adresi yazılı ise ürününü Yurtiçi Kargo şubesine giderek aşağıdaki anlaşma kodları ilgili servis merkezine ücretsiz olarak gönderim sağlayabilecektir.
İstanbul BDH Merkez Servis: 460069720
Ankara BDH Merkez Servis: 460087748
Öğrenci Tableti SİM Kart ArızalarıBulunduğunuz İlin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bulunan Fatih Projesi Koordinatörlüğü birimiyle iletişime geçiniz.

Sıradaki içerik:

Fatih Projesi Arıza Kayıt işlemleri