arama

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un Tatil ve Uzaktan Eğitim Açıklamaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Ural Mehmet Ural
  • Beğen
    Loading...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklamaları:

👉 Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi. Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.
👉 ilk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.
👉 Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak.
👉 Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
👉 Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.
👉 Uzaktan eğitim için EBA’ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak.
👉 Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.
👉 EBA’ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB’a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.
👉 EBA’da öğretmenler ogrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.
👉 Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek.
👉 4440632’den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.
👉 Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız.
👉 Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak.
👉 Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak.
👉 Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.
👉 Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.
👉 Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.
👉 Tüm bu tedbirler 16 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak, dolayısıyla bu haftasonu tüm kurslar ve merkezi sınavlar yapılacak.

Tedbirlerle ilgili yapılan açıklama videosu: https://www.pscp.tv/w/cTkmPzFheWpWYXJsbkFLcHJ8MVlwS2tRcE9kQW9Kap35AcJ6lzKTbmk2KL4IwYGQJf08vtreOKl9Y_QoqsBM?t=6s