Eğitim Bilişim Ağı (EBA)

Windows 7 Kullananlar için EBA Canlı Ders Kurulum Ayarları…

 • Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Update’ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetlemeli ve hepsini yüklediğinizden emin olmalısınız. Güncelleştirmeler sırasında sorun yaşarsanız, Microsoft’un kolay düzeltme çözümleri sunan programını bilgisayarınıza yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.
  İndir → http://download.microsoft.com/download/0/6/5/0658B1A7-6D2E-474F-BC2C-D69E5B9E9A68/MicrosoftEasyFix51044.msi
 • Antivirüs programı kullanıyorsanız, izinlerini kontrol etmelisiniz. Bazı antivirüs programları, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir.
 • Windows güvenlik duvarını kapatmalısınız. Güvenlik duvarı, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir. Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.
  1. “Windows + R” kısayol kombinasyonuyla açabileceğiniz “Çalıştır” ekranına, “inetcpl.cpl” yazınız ve “Tamam” düğmesine tıklayınız.
  2. Açılan penceredeki “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.
  3. Tamam düğmesine tıklayınız.
  4. Bu işlemleri yaptıktan sonra daha önceden EBA Canlı Ders uygulamasını kurmuşsanız onu denetim masasından kaldırıp uygulamayı yeniden kurmanız gerekiyor.
  5. Kurmamışsanız da kurulumu bu aşamaları yaptıktan sonra gerçekleştiriniz.

Mehmet Ural

Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitmeni

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Merhaba hocam benim öğretmen tabletimde de aynı sorun vardı yönergelerinizi uyguladım tableti açtım yalnız önceden cihaz adıma kayıtlıydı şuan kurumsal cihaz yönetimi ve ebayla ilgili hiçbir uygulama yok onları nasıl gerü getirebilirim

 2. Merhaba hocam benim öğretmen tabletimde de aynı sorun vardı yönergelerinizi uyguladım tableti açtım yalnız önceden cihaz adıma kayıtlıydı şuan kurumsal cihaz yönetimi ve ebayla ilgili hiçbir uygulama yok onları nasıl geri getirebilirim

 3. merhaba hocam. windows 7 kullanıyorum. uygulamayıkurdum. canlı derse katıldiyorum. her seferinde tekrar uygulamayı kuruyor ve girmiyor.

 4. hocam denedim hiç bir şey olmadı yine aynı hatayı vermekte bütün yöntemleri denedim ama nafile buna lütfen bir çözüm bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu