DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ONS

2.414,64%1,64

BİST100

10.643,58%3,14

a

4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı sonuçları açıklandı!

Toplumda bilim ve teknoloji kültürü oluşturmada önemli bir yeri olan bilim toplum destek programları bünyesine 2022 yılında eklenen 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı başvuruları açıklandı.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Destek Programları kapsamında her yaştan, her eğitim seviyesinden, ülkemizin her köşesinden toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya büyük önem veriyor ve farklılıklarımıza sahip çıkarak halkımızın ihtiyaçlarını gözeterek bilim ve toplum projelerini desteklemeye devam ediyoruz. Bu çerçevede TÜBİTAK olarak özel gereksinimli bireylerimize yönelik 4008 çağrısı kapsamında projeler desteklemekten de büyük memnuniyet duyuyoruz. Toplumda bilim ve teknoloji kültürü oluşturmada önemli bir yeri olan bilim toplum destek programları bünyesine 2022 yılında eklenen 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı başvuruları açıklandı.

Özel gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere; eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmayı, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında 68 proje destek almaya hak kazandı. Desteklenen projelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bilimi topluma ulaştırma heyecanını taşıyan tüm başvuru sahiplerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Destek almaya hak kazanan projelerle ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilmesi ve proje yürütücülerinin proje ile ilgili duyuru ve başvuru süreçlerini yürütebilmesi için TÜBİTAK tarafından Bilim Toplum Projeleri Portalı hazırlanmıştır. Bilim Toplum Projeleri Portalının tanıtımı ve kullanımı ile ilgili duyurular önümüzdeki günlerde yapılacaktır. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı

HIZLI YORUM YAP