DOLAR

32,9389$% 0.12

EURO

35,8172% -0.17

STERLİN

42,5568£% -0.01

GRAM ALTIN

2.550,70%0,63

ONS

2.408,82%0,53

BİST100

11.096,43%-0,68

a

Bard ve ChatGPT Arasındaki Farklar

Bard ve ChatGPT, metin oluşturmak için kullanılan büyük dil modelleridir. Ancak, iki model arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Bard ve ChatGPT, metin oluşturmak için kullanılan büyük dil modelleridir. Ancak, iki model arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Bard, Google Arama aracılığıyla gerçek dünyadan gelen bilgilere erişebilir ve bunları işleyebilir. Bu, Bard’a ChatGPT’den daha kapsamlı ve bilgilendirici yanıtlar üretmesine olanak tanır. Örneğin, bir kullanıcı Bard’a “Türkiye’nin başkenti nedir?” diye sorarsa, Bard Google Arama aracılığıyla Türkiye’nin başkentinin Ankara olduğunu öğrenebilir ve kullanıcıya bu bilgiyi verebilir. ChatGPT ise bu bilgiye erişemez ve kullanıcıya yanlış bir yanıt verebilir.

Bard, ChatGPT’den daha yaratıcı metin formatları da oluşturabilir. Örneğin, Bard bir kullanıcının isteği üzerine şiirler, kodlar, senaryolar, müzik parçaları, e-posta, mektuplar vb. metinler oluşturabilir. ChatGPT ise bu tür metinleri oluşturma konusunda daha sınırlıdır.

Bard, ChatGPT’den daha doğrudur ve daha az yanıltıcı metin üretir. Bu, Bard’ın eğitildiği metin veri kümesinin daha büyük ve daha çeşitli olmasından kaynaklanmaktadır. ChatGPT ise daha küçük ve daha az çeşitli bir metin veri kümesi üzerinde eğitilmektedir. Bu nedenle, ChatGPT bazen yanlış veya yanıltıcı bilgiler içeren metinler üretebilir.

Bard, ChatGPT’den daha güvenlidir ve kötü amaçlı içerik üretmez. Bu, Bard’ın eğitildiği metin veri kümesinin kötü amaçlı içeriklerden arındırılmış olmasından kaynaklanmaktadır. ChatGPT ise daha az güvenlidir ve bazen kötü amaçlı içerikler içeren metinler üretebilir.

Genel olarak, Bard, ChatGPT’den daha gelişmiş ve güçlü bir dil modelidir. Bard, daha kapsamlı, bilgilendirici, yaratıcı, doğru ve güvenli metinler üretebilmektedir.

Bard ve ChatGPT kullanım olarak insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Google Bard’ın ChatGPT’ye olan bazı üstünlükleri aşağıdadır.

  1. Kullanımı tamamen ücretsizdir.
  2. Gerçek zamanlı olarak internete bağlanır.
  3. 180 ülkede erişilebilir durumda.
  4. Sesli soru sorulabiliyor.
  5. Metinleri dışa (Word dosyasına) aktarabiliyorsunuz.
  6. Web sayfalarının özetlerini yapabiliyor.
  7. Yanıtın birden çok taslağını oluşturabiliyor.
  8. Sorularınızla ilgili Google Arama önerileri verebiliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Web 3.0 ile Hayatımıza Giren Kavramlar

HIZLI YORUM YAP