e
sv

Code.rog Nedir? Nasıl Kullanılır?

3379 Okunma — 24 Şubat 2020 23:19
avatar

Mehmet Ural

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CODE.ORG NEDİR?

Çocuklarımıza programlamayı keyifli bir şekilde öğretmek amacıyla hazırlanmış bir web sitesi veya portaldır. Code.org öğretici ve harika tasarlanmış onlarca uygulama, video ve dersten oluşmaktadır.

Blok Tabanlı Kodlama araçları içerisinde sayabileceğimiz en iyi hazırlanmış araçtır.En önemli avantajı Türkçe Dil desteği sağlamasıdır.

Code.org Nasıl Kullanılır?

Code.org sitesini bireysel kodlama öğrenmek için kullanabileceğiniz gibi bir öğretmenseniz sınıfınızdaki öğrencilerle kullanabilir, onların gelişimlerini takip edebilirsiniz.

Eğer Bilgisayar Öğretmeniyseniz ve daha önce Code.org kullanmadıysanız  Code.org Kullanma Rehberi ni inceleyebilirsiniz. Sayfaya girerek kapsamlı kullanma rehberimiz sayesinde hesap oluşturabilir, öğrencileriniz için kurslar açabilir, onları takip edebilirsiniz. Sizde kolayca Code.org ile Kodlama Eğitimi verebilirsiniz.

CODE.ORG’U NASIL KULLANIYORUM

Kodlama Eğitimi verirken ilk faydalanılan site Code.org oluyor. Öncelikle kendi hesabınızdan öğrencilere bölüm açmanız gerekiyor. Onlara şifrelerini veriyor ve verdiğim bölümü tamamlamalarını istiyorsunuz. Kendi paneliniz üzerinden onları takip ediyorsunuz.

Kaynak: https://ozgurseremet.com/

etiketlerETİKETLER
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Code.rog Nedir? Nasıl Kullanılır?