DOLAR

32,5038$% 0.08

EURO

34,7826% -0.12

STERLİN

40,2943£% -1.04

GRAM ALTIN

2.496,26%0,50

ONS

2.391,52%0,54

BİST100

9.693,46%1,77

a

Eba’da Görünen Öğretmen Listelerinin Güncellenmesi, Görev Yapmış Eski Öğretmenlerin Listelerden Silinmesi Ve Ders Tamamlama Görevine Gelen Öğretmenlerin Eba’ya Eklenmesi

Okul idarecilerimiz EBA öğretmen listelerinde okulda daha önce görev yapmış, ders tamamlama görevine gelmiş ama şuan okulda görev yapmayan öğretmenleri hala görüyorsalar bu listelerin güncellenmesi için öncelikle EBA Sayfama giriş yapıp yan menüden Gruplar menüsüne tıkladıktan sonra üstteki görselde yer alan 1 nolu işaretli bölgedeki “Gruplar” seçeneğine tıklayıp 2 nolu işaretli bölgedeki güncelle simgesine tıklamaları gerekir. Bu şekilde okulunuzdaki öğretmen ve öğrenci bilgilerini güncellemiş olursunuz.  Bu işlemi yaptıktan sonra da okulunuzda artık görev yapmayan öğretmenler listelerde görünüyorsa o öğretmenlerin e-okul ve mebbis kayıtlarında hala sizde tanımlı kalmış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu düzeltmek için öncelikle E-Okul kullanıcı tanımlama ekranından ayrılan öğretmenlerin e-okul kullanıcı tanımlarının durup durmadığını kontrol edin. Eğer duruyorsa o kayıtları silin. Daha sonra okulunuzdan ayrılan öğretmenlerin mebbis kayıtlarını kontrol etmek gerekiyor. Bu işlemi ayrılan öğretmenlerin şuan görev yaptıkları ilçelerin ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki mebbis sorumluları güncelleyecektir. Bu işlem için ilgili öğretmen veya ilçe milli eğitim müdürlükleri ile iletişime geçerek bu öğretmenlerin mebbis kayıtlarından sizin okula “Görevlendirme” veya “Ders Tamamlama Görevi” işlenip işlenmediğini kontrol ettirin. İşlenen ders tamamlama veya görevlendirme kayıtları mebbiste bitiş tarihi girilip bitirilmediği zaman da öğretmen sizde görülmeye devam eder. Bu işlemleri yaptırdıktan sonra yaklaşık 3 gün içerisinde öğretmen artık sizin okulun EBA kayıtlarında görülmeyecektir.

Burada belirtilecek bir başka husus da ders tamamlama görevi olarak size gelen öğretmenler EBA’ya girdiklerinde sizin okulu göremiyorsalar öncelikle kendi EBA sayfalarından Gruplar bölümünde iki okulun da görülüp görülmediğini kontrol etsinler. Eğer 2 okul da görülüyorsa ordan işlem yapmak istedikleri okulu seçip “Okulumu Değiştir” butonuna tıklayarak istedikleri okulla ilgili EBA’da işlem yapabilirler. Eğer öğretmenlere sadece kadrolarının bulunduğu okul görünüyorsa öğretmenin ders tamamlama görevi İlçe MEM tarafından mebbise işlenmemiş demektir. İlçe MEM ile iletişime geçerek ders tamamlama görevini mebbise işletip e-okuldan bu öğretmene bir kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra yaklaşık 3 gün içerisinde gruplarım bölümünde sizin okulu da görüp işlem yapabilecektir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

EBA Şube Ekleme Ve Öğretmen Paylaşımlarının Takibi Ve Şube Listelerinin Güncellenmesi Nasıl Yapılır?

HIZLI YORUM YAP