DOLAR

32,2427$% 0.01

EURO

34,8086% -1.09

STERLİN

41,0489£% 0

GRAM ALTIN

2.416,80%-0,04

ONS

2.333,67%0,02

BİST100

10.676,65%-1,07

a

Erasmus+ 2023 Yılı Teklif Çağrısı ve Program Rehberi Yayımlandı

Erasmus+ 2023 çağrısı başlatıldı: Eğitim, öğretim, gençlik ve sporda hareketliliği ve işbirliğini desteklemek için 4,2 milyar Avro

Detaylı Bilgi için: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_7075

Bugün Komisyon, Erasmus+ programı kapsamında 2023 için teklif çağrısını başlattı. Yıllık bütçesi 4,2 milyar Avro olan Erasmus+, AB’de ve uluslararası alanda kapsayıcılık, aktif yurttaşlık ve demokratik katılım ile yeşil ve dijital dönüşümlere verdiği desteği artırıyor.

Erasmus+ amiral gemisi özelliği hareketlilik olan program, gelecek yıl okul öğrencilerinin, yüksek öğretim ve mesleki eğitim ve öğretim (VET) öğrencilerinin, yetişkin öğrenicilerin, yaygın eğitim programlarındaki gençlerin, eğitimcilerin ve personelin sınır ötesi hareketini desteklemeye devam edecek. ve bir Avrupa eğitim ve öğretim deneyimine doğru. 2023 itibarıyla program, hareketlilik projelerine katılımları yoluyla spor koçlarını desteklemek, Avrupa çapında işbirliği fırsatlarını genişletmek ve doğrudan yerel taban spor organizasyonlarına ve çalışanlarına öğrenmek için yeni bir eylem içerecektir.

Program, Ukrayna’daki savaştan kaçan öğrencilere ve eğitim personeline anlamlı destek sağlayarak, daha kapsayıcı bir program için çabalamaya devam ederek ve Avrupa Gençlik Yılı’nın mirasını geliştirerek 2023’te karşılaşmayı beklediğimiz zorlukların üstesinden gelecek .

Erasmus+ desteği, okullar, yüksek ve yetişkin eğitimi, VET ile gençlik ve spor alanlarındaki program önceliklerini besleyen faaliyetleri hedeflemektedir.  Açık proje başvuru çağrılarına dayanarak, eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren herhangi bir kamu veya özel kuruluş , tüm AB Üye Devletlerinde ve programla ilişkili üçüncü ülkelerde yerleşik Erasmus+ ulusal ajanslarının yardımıyla finansman için başvurabilir.  ve Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansı .

Erasmus+ programının tamamı , kapsayıcılık ve çeşitliliğin de aralarında bulunduğu dört temel önceliğe odaklanır . Daha az fırsata sahip kuruluşlar ve katılımcılar bu önceliğin merkezinde yer alır. Bu nedenle program, katılımcıların katılım mekanizmalarını ve katılımlarının önündeki tüm engelleri kaldırmak için ayrılmış kaynakları desteklemeye devam ediyor.

Avrupa Gençlik Yılı’nın ardından 2023’te de program, özellikle Erasmus+ kapsamında finanse edilen gençlik faaliyetlerindeki artış yoluyla Avrupa Birliği ve ötesinde gençlerin seslerinin duyulmasını sağlamaya devam edecek. Program, tüm farklı eğitim sektörlerinde yeşil geçişi desteklemeyi amaçlayan projeleri teşvik etmenin yanı sıra, sürdürülebilir ulaşım modlarını ve çevreye daha duyarlı davranışları teşvik ederek karbon nötrlüğü için çaba göstermeye devam ediyor.

Ayrıca program, mevcut girişim ve politikalarda gençlik boyutunu desteklemeye devam edecektir. Aynı zamanda, Erasmus+ 2023 çağrısı kapsamındaki proje ve faaliyetler, AB’nin beceri geliştirme ve yeniden beceri kazandırma taahhüdünü beslemeye devam edecek ve böylece 2023’ü Avrupa Beceri Yılı yapma önerisine değerli bir katkı sağlayacaktır .

35 yıl önce oluşturulan Erasmus+, AB’nin en sembolik programlarından biridir ve programa şimdiye kadar yaklaşık 13 milyon kişi katılmıştır. 2021’den 2027’ye kadar Erasmus+ için kullanılabilecek toplam bütçe   26,2 milyar Avro ve AB’nin dış araçlarından yaklaşık 2,2 milyar Avro ile tamamlanan program, Avrupa ve ötesinde daha da fazla katılımcıyı ve fikri destekleyecek şekilde ayarlanmıştır.

Avrupa Komisyonu, 2023 çalışma programının kabul edilmesinin ardından 2023 için Erasmus+ çağrısı kapsamında teklif çağrısını başlattı .

Daha fazla bilgi için

2023 yıllık çalışma programı

2023 Erasmus+ teklif çağrısı

2023 Erasmus+ program rehberi

Yeni Erasmus+ 2021-2027 programı hakkında bilgi notu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

2022 eTwinning Kalite Etiketi Başvurusunda RET Cevabı Alan Projelerle İlgili Yapılması Gerekenler

HIZLI YORUM YAP