DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ONS

2.400,85%-1,80

BİST100

11.156,20%0,15

a

Normal Tablet Nasıl Grafik Tablet Yapılır? (Tableti Grafik Tablet Yapma)

Teknolojik cihazların fiyatlarının arttığı şu günlerde özellikle uzaktan eğitim sürecinde soru çözümlü ders anlatımı yapan öğretmenler için grafik tabletler en önemli ihtiyaç haline geldi. Aşırı talep sonrası tabi ki fiyatlar da olması gerekenden daha yukarılara çıktı.

Bu uygulama ile beraber artık normal tabletlerinizi grafik tablet olarak kullanabilirsiniz. Özellikle General Mobile Etab 5 tabletlerde de kullanabileceğiniz bu uygulamanın öğretmen arkadaşlarımın işine yarayacağını düşünüyorum.

Bilgisayarınızda fare işaretçisini mouse yerine kalem ile bir alan içerisinde hareket ettirerek çizim ve tasarım işlemlerini kolaylaştıran grafik tabletler özellikle grafikerler ve tasarımcıların kullandıkları profesyonel araçlardır. 

Virtual Tablet uygulaması ile tabletinizi grafik tablet olarak kullanabilmek için bilgisayarınıza Server uygulamasını, tabletinize ise Client uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için üretici firmanın sitesini ziyaret ediniz

Mobil cihazınızın mağazasına giderek Virtual Tablet Lite (S-Pen) uygulamasını tabletinize yükleyiniz. Benim için yeterli oldu ama siz isterseniz çok düşük fiyata tam sürümünü de kullanabiirsiniz.  

Virtual Tablet uygulamasını Stylus kalemi olan aşağıdaki cihazlarla uyumlu ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

  • Galaxy Note serisi (Galaxy Note 1, 2, 3, 4, 5, 7, Note 8.0, Note 10.1, Note 12.2, vb.)
  • Samsung Galaxy Tab A & S Kalem
  • General Mobile E-TAB 5
  • Bazı ASUS tabletler
  • Windows Tablet (MS Surface, Slate 7, ATIV, ASUS Eee Slate, vb.)

Ayrıca bu uygulamayı diğer bütün tablet ve mobil cihazlarda kapasitif kalemler ya da parmağınızla da kullanabilirsiniz ancak basınç duyarlılığı maalesef olmayacağı için verim düşük olacaktır.Virtual Tableti KullanmakAdım 1. Bilgisayarınızda yüklediğiniz VirtualTablet Server‘ı çalıştırın. Açılan uygulama penceresinde Server IP bilgisini bir kenara not edin.

Adım 2. Tabletinize yüklediğiniz VirtualTablet uygulamasını çalıştırınız.

VirtualTablet ile Server bağlantısını WiFi, Bluetooth ya da USB bağlantısı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağlantı kalitesi açısından en iyi yöntem USB olsa da, bağlantı noktalarındaki olası kopuşlar sıkıntı oluşturabilir. USB bağlantıyı denedim gerçekten fark edilir düzeyde iyi. Ancak belirttiğim gibi benim kablodan olsa gerek, bağlantılarda kopmalar olunca sevmedim. Bu yüzden aynı ağda olmak üzere bilgisayar ile en iyi ve hareket serbestisi vermesi açısından dolayı WiFi bağlantıyı tercih etmenizi öneririm. Tercih sizin. Adım 3. WiFi seçeneği seçildiğinde aşağıda görüldüğü gibi Wifi Connection penceresi tabletinizde ekrana gelir. Bu pencerede IP Address kısmına bilgisayarınızdan aldığınız Server IP‘yi giriniz ve Connect butonuna basınız. 

Adım 4. Aşağıdaki görsellerde görülebileceği üzere artık tabletiniz bir grafik tablete dönüştü.

Virtual Tablet Server çalıştırıldığında sitem tepsisinde program ikonuna ulaşabilirsiniz.

OLASI PROBLEMLER ve ÇÖZÜMLER:1. Tablet ile bilgisayar arasında, bilgisayarın güvenlik duvarı ayarları ile ilgili olarak bağlantı başarısız olabilir. Bunun için Denetim Masasından ya da antivirüs yazılımınızın ayarlarından erişim kısıtlamasını kaldırmalısınız.

2. USB Bağlantısı ile Tablet-PC bağlantısı kuracaksanız. Tabletinizde Geliştirici seçeneklerinden USB Debugger (USB Hata Ayıklama) aktif olmalıdır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Notebook/Masaüstü İmaj – Win10 – Aralik 2020 [Canlı Ders Uygulamaları Kurulu]

HIZLI YORUM YAP