Pardus İşletim Sistemi

Pardus İşletim Sistemine Zoom Kurulumu

Etkileşimli Tahtalarda veya bilgisayarlarınızda kurulu olan Pardus İşletim sistemine Zoom kurulumu gerçekleştirmek için öncelikle Zoom Pardus   deb paketini indirin.

İndirmek için Tıklayın: https://zoom.us/client/latest/zoom_amd64.deb

Pardus 19 (Faz3 Etkileşimli Tahtalar İçin ) Kurulum Adımları
zoom_amd64.deb dosyasının indiği klasöre girerek dosyaya sağ tıklayın şekildeki gibi bir menü açılmalı. “Pardus Paket Kurucu” ile Aç seçeneğini tıklayın.

Şöyle bir ekran açılacaktır. Sol alt taraftaki Yükle seçeneğini tıklayın.

Sizden kullanıcı parolanızı girmenizi isteyecektir. Parolanızı girip zoom’un yüklenmesini bekleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra kurulum tamamlanacaktır. Uygulamalarda İnternet kategorisi altında veya ara bölümüne zoom yazarak uygulamayı bulup çalıştırabilirsiniz.

Pardus 17 (Faz1 ve Faz 2 Etkileşimli Tahtalar İçin) Kurulum Adımları

Öncelikle indirdiğiniz zoom_amd64.deb dosyasını çalıştırmadan önce Apper veya Snaptic Paket Yükleyicisinden gdebi yazarak aratınız ve çıkan uygulamalar arasında alttaki görselde görünen mavi tik işaretli gdebi uygulamasını kurun.

Gdebi uygulamasını kurduktan sonra indirdiğiniz zoom_amd64.deb dosyasına sağ tıklayın. Bilikte aç seçeneğinden “Gdebi Paket Yükleyicisi” ile aç seçeneğini seçin. Pardus şifreniz istenecektir.

Girdikten sonra karşınıza gelecek aşağıdaki ekranda Paket Kur seçeneğine tıklayın ve yüklenmesini bekleyin.

Kurulum tamamlandı uyarısı aldığınızda açık pencereleri kapatabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra kurulum tamamlanacaktır. Uygulamalarda İnternet kategorisi altında veya ara bölümüne zoom yazarak uygulamayı bulup çalıştırabilirsiniz.

Mehmet Ural

Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitmeni

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Buradaki adımları izlememe rağmen kuramadım, kurulum sırasında hata verdi. Belki bizim tahtalarda eksik olan bir program vardı bilemiyirum. Sonrasında kurulumu başardım ve butun tahtalarda aynı yöntemle kurulumu 5 dakika içinde bitirdim. Nasıl yaptığına dair videoyu izleyebilirsiniz. Eba canlı ders kurulumunun nasıl yapıldığını biliyorsanız paylasirsaniz sevinirim.
    https://youtu.be/xa2_xwQjiPw

  2. Ben uzun bir süredir kullanıyorum ve bir sorun yoktu ama bilgisayarım kızdıkça sesi kesilmeye başladı ve ben de bu yüzden 32 bitlik uygulamasını indirmek istiyorum ama hata veriyor ne yapmalıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu