e
sv

Pardus İşletim Sistemine Zoom Kurulumu

11741 Okunma — 22 Ağustos 2020 23:54
avatar

Mehmet Ural

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Etkileşimli Tahtalarda veya bilgisayarlarınızda kurulu olan Pardus İşletim sistemine Zoom kurulumu gerçekleştirmek için öncelikle Zoom Pardus   deb paketini indirin.

İndirmek için Tıklayın: https://zoom.us/client/latest/zoom_amd64.deb

Pardus 19 (Faz3 Etkileşimli Tahtalar İçin ) Kurulum Adımları
zoom_amd64.deb dosyasının indiği klasöre girerek dosyaya sağ tıklayın şekildeki gibi bir menü açılmalı. “Pardus Paket Kurucu” ile Aç seçeneğini tıklayın.

Şöyle bir ekran açılacaktır. Sol alt taraftaki Yükle seçeneğini tıklayın.

Sizden kullanıcı parolanızı girmenizi isteyecektir. Parolanızı girip zoom’un yüklenmesini bekleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra kurulum tamamlanacaktır. Uygulamalarda İnternet kategorisi altında veya ara bölümüne zoom yazarak uygulamayı bulup çalıştırabilirsiniz.

Pardus 17 (Faz1 ve Faz 2 Etkileşimli Tahtalar İçin) Kurulum Adımları

Öncelikle indirdiğiniz zoom_amd64.deb dosyasını çalıştırmadan önce Apper veya Snaptic Paket Yükleyicisinden gdebi yazarak aratınız ve çıkan uygulamalar arasında alttaki görselde görünen mavi tik işaretli gdebi uygulamasını kurun.

Gdebi uygulamasını kurduktan sonra indirdiğiniz zoom_amd64.deb dosyasına sağ tıklayın. Bilikte aç seçeneğinden “Gdebi Paket Yükleyicisi” ile aç seçeneğini seçin. Pardus şifreniz istenecektir.

Girdikten sonra karşınıza gelecek aşağıdaki ekranda Paket Kur seçeneğine tıklayın ve yüklenmesini bekleyin.

Kurulum tamamlandı uyarısı aldığınızda açık pencereleri kapatabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra kurulum tamamlanacaktır. Uygulamalarda İnternet kategorisi altında veya ara bölümüne zoom yazarak uygulamayı bulup çalıştırabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • sinanyc
  3 sene önce

  Öncelikle selamlar windows a boşa para vermemek için pc ye milli yazılım olan pardus2011 kurdum eba ve zoom programları yukarida anlattiginiz sekilde kursam bu sistemde calisirmi pc ozelligi 2cekirdek islemci 2gb.ram 1gb.ekran kartı 32bit pardus2011 bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim selametle

  yorum beğen
  • Mehmet Ural
   3 sene önce

   Pardusun son sürümünü kursanız ve belirttiğim adımlarla zoom kursanız sorunsuz çalışır.

   yorum beğen
 • Erkan ÇAVUŞ
  3 sene önce

  Ben uzun bir süredir kullanıyorum ve bir sorun yoktu ama bilgisayarım kızdıkça sesi kesilmeye başladı ve ben de bu yüzden 32 bitlik uygulamasını indirmek istiyorum ama hata veriyor ne yapmalıyım.

  yorum beğen
  • sinan
   3 sene önce

   Erkan bey ısınma sebebi canlar ve kartlar üzerinde toz lar olabilir ben temizlettim isı sorunum kalmadı fakat 64 ile 32 bit arasında fark görmedim ben sisteminiz i internet üzerinden arastirirsaniz daha iyi olur birde 32 üzerine 64 bit yükseliyor 64 üzerine 32 kurmanız için temiz format sart

   yorum beğen
 • zeynep
  3 sene önce

  Buradaki adımları izlememe rağmen kuramadım, kurulum sırasında hata verdi. Belki bizim tahtalarda eksik olan bir program vardı bilemiyirum. Sonrasında kurulumu başardım ve butun tahtalarda aynı yöntemle kurulumu 5 dakika içinde bitirdim. Nasıl yaptığına dair videoyu izleyebilirsiniz. Eba canlı ders kurulumunun nasıl yapıldığını biliyorsanız paylasirsaniz sevinirim.
  https://youtu.be/xa2_xwQjiPw

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Pardus İşletim Sistemine Zoom Kurulumu