DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ONS

2.343,36%-1,19

BİST100

9.814,19%0,59

a

VEXRobotics’in Yeni Yazılımı #VEXCode VR Ile Öğrencilerinize Robot Olmadan Uzaktan Kodlama Öğretin.

VEXRobotics’in daha önce VEX ile hiç tanışmamış öğrencilerin bile çok keyifli STEM etkinlikleri yapacağı,  gerçek robot varmış gibi tüm robot özelliklerini kullanabileceği VEXCode VR ile uzaktan eğitimle kodlama eğitimi verebilirsiniz. Öğrencileriniz verdiğiniz görevleri yapsın ve size göndersin! 

15 farklı etkinlik ve kullanım klavuzu yeni nesil öğrenme platformu www.educathub.com üzerinden tüm okullarımıza açıldı. Hem VEXCodeVR hem de tüm VEXRobotics müfredatı ücresiz olarak öğretmenlerimie sunulmuştur. 

Uzaktan eğitim için kaynak arayan ve öğrencilerine en iyi şekilde içerik sunmak adına her şartta emeğini esirgemeyen eğitimcilere bir çözüm olan VEXcode VR (Sanal Robot) uygulması uzaktan eğitimin olduğu bu dönemde VEX Robotics tarafından tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmuştur.. Yazılım kurulumu gerektirmeyen ve tüm cihazlara uyumlu özellikleri ile VEXcode VR, farklı görev ve etkinliklerle uyumlu oyun alanları ile birçok STEM aktivitesini içinde barındırmaktadır. 

Başlamak Artık Çok kolay!

VEXcode VR, Scratch Blocks tarafından desteklenen blok tabanlı bir kodlama ortamı kullanarak sanal bir robotu kodlamanızı sağlar. VEXcode VR, VEXRobotics’in okul öncesi eğitim robotu VEX 123, ilkokul eğitim robotu VEX GO, ortaokul eğitim robotu VEX IQ ve Lise eğitim robotu V5 robotları tarafından kullanılan VEXcode’a dayanmaktadır. 

Robotların Bilgisayar Bilimi’ni (CS) gerçek dünyadaki uygulamalarla hayata geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Artık STEM öğrenimi, fiziksel VEX robotlarına erişimi olmayan öğrenciler, öğretmenler ve mentorlar için evde devam edebilir.

Robotlar Programlamayı Daha Eğlenceli Hale Getiriyor

Hepimiz robotların çocukları öğrenmeye motive ettiğini biliyoruz. VEX Robotics ve VEXcode, her yaştan öğrenciye bu robotların çalışmasını sağlayan kodu öğrenmeye katılma fırsatı sunmaktadır. VEXcode VR bilişim, robotik kodlama ve STEM alanlarında uygulamalı projeler ve ilgi çekici deneyimlerle hayata geçiriyor. Sınıflardan yarışmalara, VEXcodeVR yeni nesil öğrenenlerin yaratılmasına yardımcı olur.

VEXcode VR Özellikleri

Web Tabanlı: Yazılım kurulumu gerekmez. VEXcode VR Windows, Mac, Chromebooks, iPads ve Android tabletlerde çalışır.

Sanal Robotlar: Kullanıcılar önceden oluşturulmuş bir robot kullanarak sürüş yapabilir,  labirentleri çözmeye yardımcı olacak sensörleri, yaratıcı çizimleri kodlamak için farklı oyun alanlarını kullanabilirler.

Sanal Oyun Alanları: Kullanıcılar, sanal robotun özelliklerinden yararlanmak için farklı sanal 3D oyun alanları arasından seçim yapabilir. Ek özellikler şunları içerir: robot kod çalıştırırken bakış açısı kontrolü, oyun alanlarının gösterge tablosundaki görsel veriler, ızgara dünyalarını içeren oyun alanları, sanat tuvalleri ve duvarlı labirentler.

Görevler ve Etkinlikler: Eğitim uzmanları ekibimiz, kolayca uygulanabilecek ulaşılabilir faaliyetler yarattı. 

Canlı Gösterge Tablosu

Oyun alanları verilerini gösterge tablosunda görselleştirin.

VEXRobotis Müfredatları ücretsiz olarak EducatHUB‘da

VEXCodeVR ‘ın kullanım klavuzu ve etkinlikleri için yeni nesil öğrenme platformu www.educathub.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.egitimdeteknoloji.com/vexroboticsin-yeni-yazilimi-vexcode-vr-ile-ogrencilerinize-robot-olmadan-uzaktan-kodlama-ogretin/

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MEB Bilişimle Üretim Pilot Ortaokulları Arası Online İnovasyon Yarışması (Online Hackidhon) Düzenliyor.

HIZLI YORUM YAP