DOLAR

32,9478$% 0.14

EURO

35,8140% -0.18

STERLİN

42,5142£% -0.11

GRAM ALTIN

2.550,09%0,61

ONS

2.406,68%0,44

BİST100

11.100,76%-0,64

a
  • Teknolojik Öğretmenler
  • Gündem
  • Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, İlkokul Bilişim Teknoloji ve Yazılım Dersini Alan Öğretmenlerinin Okutmasını Talep Etti

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, İlkokul Bilişim Teknoloji ve Yazılım Dersini Alan Öğretmenlerinin Okutmasını Talep Etti

Milli Eğitim Bakanlığı, Haziran ayında Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Dersi İlkokul 1-2-3-4 öğretim programını yayımlandı. Programın rehber öğretmenleri tarafından okutulacağını öğrenen bilişim öğretmenleri, alan öğretmenleri tarafından okutulmasını talep etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından Haziran ayında Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Dersi İlkokul 1-2-3-4 öğretim programını yayımlandı. Kurul kararına göre program 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak. Uygulamaya koyulacak programı rehber öğretmenlerinin okutacağı bilgisini alan bilişim öğretmenlerinin konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“BU DERSİ, ALANININ ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN OKUTULMASINI TALEP EDİYORUZ””

Uygulamaya koyulacak olan programı Sınıf Rehber Öğretmenlerinin okutacağı ile ilgili bilgiler duymaktayız. Sınıf Rehber öğretmenlerinin ”Serbest Etkinlikler” dersinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi (1-2-3-4) öğretim programını okutacağı düşünülüyor. Biz Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak ilkokullara uygulanacak olan bu dersin işin ehli ve alanın öğretmenleri tarafından okutulmasını talep ediyoruz.

“DERSİN, BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN OKUTULMASI TALEBİMİZDİR”

Ortaokullarda okutulan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri Bilişim Öğretmenleri tarafından okutulmaktadır. İlkokullara uygulanacak olan bu programın da Bilişim öğretmenleri tarafından okutulması talebimizdir. İlkokullarda okutulan İngilizce derslerine İngilizce öğretmenleri, Din Kültürü derslerine de Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenleri girmektedir. Bu alanlarda ilkokullarda norm açılmıştır. İlkokullarda okutulacak olan Bilişim Teknolojileri Yazılım Dersinin, Bilişim Öğretmenleri tarafından okutulması için de norm açılmasını talep ediyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dikkat! Yeni tehlike! WhatsApp’tan hızla yayılıyor

HIZLI YORUM YAP