e
sv

EBA Canlı Ders Tanımlamaları ve Kullanımı ile İlgili Değişiklikler (21.092020 Tarihinden İtibaren)

1447 Okunma — 20 Eylül 2020 14:26
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

— 22 Eylül Salı itibari ile 1. -4. sınıflar ve Hazırlık sınıfları Pazartesi – Cumartesi günleri dahil her gün 8:30 – 20:20 arası istenilen saatte “Canlı Ders” yapılabilecek.

— 1. -4. sınıflar ve Hazırlık sınıflar için haftalık açılabilecek canlı ders için bir kota uygulanmayacak.

— 1. -4. Sınıfların canlı dersleri sınıf öğretmenleri tarafından oluşturulacak. (Daha önce okul müdürlükleri tarafından yapılıyordu)

— Ortaokul ve Lise için canlı dersler yine okul müdürlükleri tarafından belirlene saatlerde oluşturulmaya devam edilecek.

— Canlı dersler 5-12 sınıflar için haftanın 6 günü Pazartesi – Cumartesi günleri hergün aynı saat olacak şekilde planlandı.

— 22 Eylül itibari ile 5, 6, 7, 9, 10, ve 11. Sınıflar haftalık 24 saat, 8 ve 12. Sınıflar haftalık 36 saat canlı ders yapabilecekler.

— İl ve sınıf seviyesi bazında yeni canlı ders yapılabilecek ders saatleri http://www.eba.gov.tr/#/sinif-bazli adresinden öğrenilebilir.

-*- Harici Canlı ders yani ilkokullar canlı ders’leri bilgisayar/tablet/telefonlardaki zoom programı üzerinden yapacak. Harici canlı dersler(ilkokuldaki canlı dersler) zoom un kendi uygulaması ile yapılacak. Eba canlı ders uygulaması ilkokullarda pazartesi gününden sonra kullanılmayacak. Öğrenciler kullanacakları cihazlara zoom programını yüklemeliler.

— İlkokuldaki branş öğretmenleri harici canlı derslerini kendileri oluşturacak.

— İlkokul müdürleri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

EBA Canlı Ders Tanımlamaları ve Kullanımı ile İlgili Değişiklikler (21.092020 Tarihinden İtibaren)