Eğitim Bilişim Ağı (EBA)Video Galeri

EBA Canlı Dersi Nasıl Oluştururum?

Mehmet Ural

Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitmeni

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. İyi günler müdür yetkili öğretmenim. ve canlı ders ekleyemiyorum. İşleminiz şuan gerçekleşemiyor diye uyarı veriyor. Ne yapmam gerekiyor.

    1. Bakanlığın arka planda yaptığı güncellemelerden kaynaklı bazen bu uyarıyı verebiliyor. Bekleyip daha sonra denemekte fayda var.

  2. merhaba…canlı dersleri her hafta her sınıf için tek tek girecek miyiz yoksa benim göremediğim haftayı tekrar et gibi bir buton var mı?

  3. EBADA YARIN İÇİN DERS ATATDIK. FAKAT SEHVEN BİR GÜN SONRANIN PROGRAMI TANIMLAMIŞIZ. SİLDİK DERSLERİ. TANIMLAMA İÇİN ZAMAN OLMASINA RAĞMEN YENİDEN DERS TANIMLAMAK İSTEDİĞİMİZDE HATA VERİYOR. TARİH VE SAAT SEÇİM PROBLEMİ YOK. 3 SAAT DAHA ZAMAN VAR FAKAT HATA VERİYOR. NEDEN KAYNAKLI OLABİLİR

  4. Dersleri günlük tanımladıktan sonra aynı dersi haftalık tekrarlaması imkanı yok mu? Ya da haftaya aynı gün aynı dersleri tanımlamaya gerek kalmadan yapılabilecek bir şey yok mu?
    Bir de her seferinde sınıfı seçmek, günü seçmek gerekmesi anlamsız değil mi? Bazı seçimler sabit kalsa tanımlayan gerektiğinde değiştirse idareciler için kolaylık olmaz mı?

  5. Aynı saat diliminde ornegin 9.00-9.30 ayni sinif duzeyinde örneğin 9.sınıf düzeyinde farklı şubelere canlı ders tanimlanabiliyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu