e
sv

En Çok Tercih Edilen Web 2.0 Araçları

7083 Okunma — 24 Temmuz 2020 10:12
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web 2.0 Nedir ?

Teknolojinin ve internetin bu denli yaygın olduğu günümüzde web siteleri de bu duruma ayak uydurup uygulamalarını web ortamına taşıyan siteler geliştirdiler. Bu sayede hiçbir uygulama indirmeden web sitesi üzerinden bir çok işi yapabilir hale geldik örneğin ; slayt hazırlama , logo tasarlama , anket yapma vb. işte bu sitelerin kullandığı teknolojiye web 2.0 denilmektedir. Yazımızda sizlere en çok kullanılan web 2.0 araçları nelerdir ve ne işe yararlar konularından kısa kısa bahsetmek istiyorum.

En Çok Terçih Edilen Web 2.0 Araçları

1- Kahoot Nedir ?

Eğlenceli bir şekilde derslerinizde quiz yapma imkanı sunan eğitim aracıdır. Akıllık tahta, bilgisayar ve cep telefonu gibi aygıtları bütünleşik bir şekilde kullanma imkanı vermektedir. Bu sayede teknolojinin faydalı yönde kullanımı ve ders sonu tekrar niteliğinde sorularla eğlenceli bir şekilde kalıcı öğrenmeyi sağlar.

2-Surveymonkey Nedir ?

Anket oluşturmada kullanılan Google anket servisine alternatif bir araçtır. Ücretsiz kullanımı bulunmasına rağmen daha fazla özellikli bir şekilde kullanmak isterseniz üyeliğinizi yükseltmeniz gerekmektedir.

3-Quiver Nedir ?

Bir sanal gerçeklik uygulamasıdır. En çok anaokulu ve ilk okul seviyeleri için uygun olan quiver ile sitesinden indirmiş olduğunuz boyama kağıtlarını tablet ya da telefonla kuracağınız programı ile 3 boyutlu görebilirsiniz. Bu sayede yapılan resim çalışmaları daha eğlenceli olur.

4-Quizizz Nedir ?

Kahoot a alternatif oyun bazlı tekrar ( quiz ) sınavı yapma aracıdır. Soruların öğrenci bazlı ilerlemesi, cevapların doğru bilinmesi durumunda verilen jokerler gibi artı özellikleri sayesinde dersinizi daha eğlenceli yapabilirsiniz.

5-Mentimeter Nedir ?

Ders bitiminde bir konuda öğrencilerinizden beyin fırtınası yapmalarını isteyip bunu görsel bir şekilde kelime bulutu haline getirmek isterseniz işte aradığınız uygulama mentimeter. Ayrıca yine kahoot ve quizizz gibi sınavlar yapmak içinde kullabilirsiniz fakat daha resmi sınavlar yapmış olursunuz.

Bu araçlar ve benzeri birçok araç hakkında ve eğitim, bilim ve teknoloji konularından bilgiler bulabileceğiniz nedir bu sitesinde tarafından hazırlanmış olduğu yazıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Çok Tercih Edilen Web 2.0 Araçları