e
sv

Exam Reader – Mobil Cihazlar İçin Optik Çoktan Seçmeli Sınav Okuma/Okutma Programı

4736 Okunma — 10 Ağustos 2018 11:22
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Exam Reader – Cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlar için optik çoktan seçmeli sınav okuma/okutma programı

Öğretmenlerin çoktan seçmeli sınavların cevap anahtarlarını kamerası olan iOS (iPhone, iPad), Android ya da Windows WP cep telefonu veya tablet ile okumasını/okutmasını sağlar. Kullandığınız kelime işlemci programı ile hazırlayabileceğiniz cevap anahtarlarını okuyabilir (bir ilk). Öğrencinin işaretleri taşırmasına karşı toleranslıdır. Optik işaret algılamada (OMR) piyasadaki en yüksek başarı oranına sahiptir. 10 sorudan 200 soru veya daha fazlasını rahatça okuma yapabilir. Hem yatay hem dikey anahtar okuyabilir (yine bir ilk).

Kamera çekimlerinizi yaparken resim içinde cevap anahtarının en büyük obje olmasına dikkat etmelisiniz. Çekimlerde flaş kullanmamaya çalışın (parlamalar için) ya da gece modunu açın. En yüksek başarıyı gün ışığı yada doğrudan kağıda gelmeyen yapay ışıkla iyice aydınlatılmış bir odada çekim yaparak sağlayabilirsiniz.

Eğer kendi anahtarlarınızı hazırlayacaksanız, birinci soru numarasını üçgen içine almayı unutmayın (bubble fontumuzu kullanarak ünlem işareti ile yazmalısınız). Bu sayede cevap anahtarlarının resmini istediğiniz yönde çekebilirsiniz (dikey, yatay, baş aşağı..vb) ve program cevapların sırasını doğru bir şekilde anlayacaktır.

Exam Reader

Tanıtım Sayfası: https://bebyaz.com/ExamReader/index_tr

 https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/exam-reader/9nblggh4pp18

 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bebyaz.examreader

 https://itunes.apple.com/tr/app/exam-reader/id1087908283

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Exam Reader – Mobil Cihazlar İçin Optik Çoktan Seçmeli Sınav Okuma/Okutma Programı