DOLAR

32,1913$% 0.02

EURO

35,0354% 0.08

STERLİN

40,9806£% 0.07

GRAM ALTIN

2.514,54%0,18

ONS

2.428,95%0,13

BİST100

10.739,57%0,90

a

Ek Ders Puantajı Örneği ve Cetveli (Excel)

Ek ders puantajı örneği word, excel ve pdf formatında indirebilirsiniz. Ek ders puantaj cetveli nedir ve nasıl doldurulur?

Ek ders puantajı örneği veya ek ders puantaj cetveli  okulda çalışan öğretmenler için oluşturulan ve gün veya saat bazında çalışma sürelerinin kayıt altına alındığı rapordur. Puantaj ile mesai saat üzerinden hesaplanır.

Bu hesaplama sayesinde ödenen maaşların hesaplanışı ve ödemelerin yapılması düzenli bir şekilde ilerler. Öğretmen okulda kaç saat çalışmışsa puantaj üzerinde bu bilgi yer alır ve ek ödemeler bu şekilde gerçekleştirilir.

Öğretmenlerin aldıkları maaş doğrultusunda belirlenen saatte ders vermeleri gerekir. Bir öğretmenin maaşı karşılığında vereceği ders sayısı 15’tir. Eğer bu ders sayısı aşılır ek ders vermiş olur. Daha sonra ek dersler hesaplanarak aylık şekilde ödemeler gerçekleştirilir.

Ek Ders Puantajı

Bir öğretmen sene içerisinde maaşı karşılığında 15 saat derse girmek zorunda olur. Eğer bu saat geçilirse ek ders vermiş olur. Ek ders puantajı hesaplanırken normal verilmesi gereken ders sayısı toplam verilen ders sayısından çıkarılır.

Çıkan sonuç verilen ek ders sayısı olur ve ona göre ödeme gerçekleştirilir. Hesaplama yapılırken 10 saat ders olduğunda 1 saat ek ders eklenir. Bu 10 saatin katlarında tekrarlanır.

10 saate 1 ek ders eklenmesinin nedeni derslerin programlanması ve hazırlık için geçirilen vakittir.

Ek Ders Hesaplama örneği şu şekildedir:

  • Bir öğretmen haftada 25 saat derse girmiştir.
  • 25 – 15 = 10 saat ek ders yapmıştır.
  • 2 saat hazırlık için ek ders eklenmiştir.
  • Kendisinin sorumlu olduğu sınıf mevcutsa 2 ek ders eklenmiştir.
  • 10 + 2 + 2 = 14 saat ek ders toplamdır.

Öğretmen burada 14 saat için ek ücret almış olur ve ödemeler de aylık olarak gerçekleştirilir. 

Ek Ders Puantajı Nedir?

Öğretmenlerin haftada belirli bir saat ders verme zorunlulukları vardır. Ülkemizde öğretmenler aldıkları maaş için haftada 15 saat ders verirler. Ek ders puantajı nedir konusu öğretmenlerin verdikleri ek dersler ile ilgilidir.

Puantaj cetveli de öğretmenlerin haftada kaç saat derse girdiğine dair kanıt sunan sistemdir. Bu sistem sayesinde haftalık olarak saatler kolay bir şekilde hesaplanır ve karışıklık olmaz.  Hesaplama yapıldıktan sonra öğretmenler maaşları haricinde ek ders ödemesi alırlar. Maaş ile birlikte ek ders ödemesi de aylık verilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ücretli Öğretmen Ek Ders Puantaj Çizelgesi

HIZLI YORUM YAP