e
sv

MEB Ajanda Kurulumu

6212 Okunma — 25 Kasım 2020 20:41
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MEB Anahtar artık MEB Ajanda. MEB Ajanda ile artık hem Bakanlığımız ile ilgili iş ve işlemlerinizi organize edebilceksiniz hem de MEBBİS ve eOkul’da yer alan kullanıcı hesaplarınızın güvenliğini sağlayabileceksiniz.

MEB interneti dışından DYS, Mebbis, E-Okul vb. modüllerin kullanımı ile ilgili daha önce Meb Anahtar kullanılmaktaydı. Yapılan güncelleme ile Meb Anahtar uygulaması iptal edilip Meb Ajanda uygulamasına entegre edilmiştir.

Bundan sonra yukarıdaki modüllere Meb Ajandadan alınan kod ile giriş yapılabilecektir.

Kurulum Aşamaları

1- Telefonunuza MEB Ajanda programını kurunuz.
2- Kişisel (TC Yazan) MEBBİS’inize girip Kişisel Bilgiler Modülünü tıklayınız.
3- Sol taraftaki menünün altında Uygulama Şifreleri Ekranını tıklayarak MEB Ajanda Şifre Üreti tıklayınız ve burda üretilen şifreyi not alınız.
4- Telefondan MEB Ajanda uygulamasını açıp TC Kimlik No ve Mebbisten aldığınız şifreyi giriniz.
5- Giriş yaptıktan sonra programın üst bölümünde yer alan çark simgesine tıklayarak açılan uyarıda yeşil renkli “Sorsun” seçeneğini işaretleyiniz ve tamama tıklayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra sol üst bölümde yer alan 6 haneli kodu kullanarak MEB interneti dışında yer alan internet bağlantısı ile MEBBİS, DYS, E-Okul işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Meb Ajanda da sorulsun olarak işaretli ve PC de sormuyorsa (daha önce sormasın diye işaretlenmiştir) tarayıcı açıkken Ctrl+shift+delete tuşlarına basıp evet deyip ön belleği temizlerseniz o tarayıcıda tekrar tek şifre kodunu sorar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

MEB Ajanda Kurulumu