DOLAR

32,2033$% 0.06

EURO

35,0361% 0.06

STERLİN

40,9857£% 0.07

GRAM ALTIN

2.513,04%0,12

ONS

2.427,08%0,05

BİST100

10.739,57%0,90

a

Faz-1 ve Faz-2 Etkileşimli Tahtaların Garanti İşlemleri ile Bakanlık Yazısı ve Etkileşimli Tahta Destek Noktaları ile İlgili Bilgiler

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında 81 İlimizde garanti süreleri sona ermiş olan 1. ve 2. FAZ Etkileşimli Tahtaların (Vestel siyah ve Vestel gri Etkileşimli Tahtalar) bakım ve onarımları belirlenen Etkileşimli Tahta Destek Noktası okullarda yapılmaya başlanmıştır.

Bu süreçte, 1. ve 2. faz etkileşimli tahta kurumu yapılmış olan okulların arıza kayıtlarını açabilmesi ve destek noktası okulların süreçleri takip edebilmesi için fatihpys.eba.gov.tr adresindeki proje yönetim sistemi (PYS) üzerinden arıza bildirimi yapmaları gerekmektedir.

1- Garantileri biten Faz-1 ve Faz-2 Vestel Etkileşimli Tahtaların arızalarla ilgili garanti süreci Mart 2022 itibariyle başlamıştır.

2- Arıza tamir işlemleri Etkileşimli Tahta Destek Noktaları Üzerinden yürütülecektir.

3- Yapılan onarımlarla ilgili okullardan herhangi bir ücret istenmeyecektir. Yedek parça, işçilik ve yol ücretleri bakanlık tarafından karşılanacaktır.

4- Bu işlemler Faz-1 ve Faz-2 Vestel Etkileşimli Tahtalar için geçerlidir.

Faz-3 Tahtalar ile ilgili arızalar https://fatihpys.eba.gov.tr/ üzerinden bildirilecek ve Arçelik servisleri tarafından yapılacaktır.

Bakanlık Yazısı

Etkileşimli Tahta Destek Noktalarına Arıza Kaydı Oluştururken Dikkat Edilecek Hususlar

1. Destek ihtiyacı olan okul fatihpys.eba.gov.tr portalına kadrolu okul idarecisi veya öğretmeninin MEBBİS giriş bilgileri ile erişim sağlayacaktır. Giriş yapamayan veya arıza kaydı sırasında okuldaki etkileşimli tahtaları envanter bilgisi görünmeyen okullar Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü veya Fatih Proje Eğitmeni ile iletişime geçip bu durumu düzelttikten sonra arıza kaydı açabilecektir.   

2. Arıza kaydı oluşturulduktan sonra Yüklenici Firma/Sorumlu Personel kısmının ET Destek Noktası Adı / Okul Müdürü Adı Soyadı olarak görünmesi gereklidir. Aksi durumda PYS Çağrı Merkezi Numaraları (0 850 202 26 32 – 0 850 808 48 82) aranarak çağrı düzeltilmelidir.

3. Çağrı Açıklaması kesinlikle boş bırakılmayıp önce ilgili Etkileşimli Tahtanın OPS(ETB) Cihazı üzerindeki 16 haneli “seri numarası”, etkileşimli tahtanın “Faz1/Faz2 bilgisi” (FAZ1 Vestel Siyah / FAZ2 Vestel Gri) ve varsa okul Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni(BTR) ile okul idarecisinin “isim-cep telefonu” bilgilerikesinlikle yazılmalıdır. Devamında arıza belirtilerinin açık ve anlaşılır olarak yazılması gerekir. Gereli durumlarda PYS kaydı oluşturulmadan önce Etkileşimli Tahta Destek Noktası ile iletişime geçilip bilgi alınabilir.

4. Etkileşimli Tahta Destek Noktasında sadece etkileşimli tahtanın elektronik ve bilgisayar(OPS) kısımları için onarım yapılabilmektedir.  Bunu dışında kalan elektrik ve kablolama, Mekanik, Internet, Sistem Odası(Switch, UPS, Parafudur vb.) ve ağ altyapısı ile ilgili onarım yapılmaktadır. 

5. Arızaların mümkünse yerinde tamiri esastır ancak bu mümkün değilse arızalı kart, Etkileşimli Tahta Destek Noktasında onarım için alınabilir. Etkileşimli Tahtanın tamamı alınmaz. Yedek parça gerekmesi durumunda 30 gün, gerekmemesi durumunda 15 gün içinde Etkileşimli Tahta okuluna geri getirilir.

6. Etkileşimli Tahtanın donanım arızalarına okul öğretmenlerince müdahale edilmeyip Fatih PYS den arıza kaydı açılmalıdır. Yazılımsal arızalar ise okul idaresi ile Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri sorumluluğundadır. Destek noktamızda İmaj yükleme işlemi ancak bir arıza ardından gerektiğinde yapılmaktadır.

7. Yapılan onarımlar için okullardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

8. LCD panel kırılması, panelin arızalanması gibi arızalar destek noktasının verdiği hizmetin dışındadır. Bu durumdaki etkileşimli tahtalar tamir edilemeyeceğinden kullanım dışı bırakılacaktır.

Faz-1 ve Faz 2 Etkileşimli Tahta Arıza Kaydı İşlemleri – Fatih PYS Kullanım Kılavuzu

Türkiye Geneli Etkileşimli Tahta Destek Noktaları Listesi

Etkileşimli Tahta Destek Noktalarında Faz-1 ve Faz2 Vestel Etkileşimli Tahtalar için Uygulanacak Yedek Parça ve İşçilik Fiyatları Tablosu – 2022

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve YEĞİTEK Arasında İmzalanan Faz-1 ve Faz-2 Etkileşimli Tahtaların Garanti İşlemleri ile İlgili İş Birliği Protokolü

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve YEĞİTEK Arasında İmzalanan Faz-1 ve Faz-2 Etkileşimli Tahtaların Garanti İşlemleri ile İlgili İş Birliği Protokolü

HIZLI YORUM YAP