e
sv

TÜBİTAK 4006 Değerler Eğitimi Proje Örneği – Askıda Kitap

12408 Okunma — 09 Aralık 2020 22:13
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

4006 – TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI

PROJE BAŞVURU FORMU

Alt Proje Adı:Askıda Kitap
Alt Proje Türü:Tasarım
Alt Proje Alanı:  Değerler Eğitimi  
Alt Proje Amacı:Bu projede bizim asıl amacımız insan topluluklarının daha çok kitap okuması ve daha çok bilinçlenmeleri için bu projeyi yaptık. Okulumuzda uygulamak istedik. Maalesef  bizim ülkemizin kitap okuma alışkanlığı olmadığı için bu proje sayesinde öğrencilerimiz daha çok kitap okuyarak kendilerini geliştirmelerinde yardımcı olacaktır.
Alt Proje Yöntemi:Öncelikle askıda kitap için bir kitaplık yapacağız bu kitaplığı yaparken kullanacağımız malzemeler ise suntalam, tahta, menteşe, yapıştırıcı ve gereken aletleri kullanacağız. Tahtaya şekil verip bu tahtaları birbirlerine birleştirerek raflar halinde kitaplık yapacağız. Bu kitaplığı okulun koridorlarından birine yerleştireceğiz. Üzerine Askıda Kitap, Al Götür, Oku Getir, Ortak Kitaplık, Bizim Kitaplığımız gibi sözler yazacağız.
Alt Projeden Beklenen Sonuç:Askıda kitap projemizin sonucunda insan topluluklarının daha çok kitap okuması ve insanların internet yerine kitaplardan bilgi almalarını sağlamaktır. Okuldaki öğrencilerin kitabı olmadığında kitap alıp okuyabilecekleri bir kitaplık olduğunu bilmeleridir. İnsanlara paylaşım duygusunu öğretmek kitap alıp vererek paylaşmanın önemini anlamalarını sağlayacağız. Kitap alacak durumu olmayanlar  içinde bir avantaj olacaktır. Kısaca askıda kitap projesinden beklenen sonuç insanların daha çok kitap okumasıdır.
Anket Çalışması Yapılacak Mı?:Hayır
Anket Çalışması Yapılacak Mı?:Hayır

Kaynak: http://efgan.net/tubitak-4006-degerler-egitimi-projeleri/

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TÜBİTAK 4006 Değerler Eğitimi Proje Örneği – Askıda Kitap