DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ONS

2.343,36%-1,19

BİST100

9.814,19%0,59

a

TÜBİTAK 4006 Değerler Eğitimi Proje Örneği – Sadaka Köşesi

4006 – TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI

PROJE BAŞVURU FORMU BİLİM ŞENLİĞİ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje Örnekleri

Alt Proje Adı:SADAKA KÖŞESİ
Alt Proje Türü:Tasarım
Alt Proje Alanı:  Değerler Eğitimi  
Alt Proje Amacı:İnsanların etrafına hiç bakmaması, etrafındakilerin nasıl halde olduğunu bilmemesi ve birbirlerini umursamadığından dolayı biz burada yardımlaşmaya sağlayıp insanlara yardım etmek için ve ihtiyacı olan insanların utanıp sıkılmadan alması, veren kişinin de bu işi gizliden yapması, niyetinin hayır olması için biz Türkiye’de ilk ve tek olan sadaka köşesini hayata geçiriyoruz.Bu yüzden bağış yapmanın yardım etmenin en güzel yoludur sadaka köşesi her yerde uygulanmasını umut ediyoruz.
Alt Proje Yöntemi:Sadaka geleneğinin tarihimizdeki örneklerini inceleyeceğiz. Öncelikle sadaka köşesini inceleyeceğiz. Günlük hayatımızda işe yarayıp yaramadığını test edeceğiz. Eğer testimiz başarılı olursa bunları insanların kullanması için okulda mesciddeki halının altına uygun bir yer bulup oraya koymalarını tavsiye ederek hakkında notlar yazıp gerekli bilgiler vereceğiz ve sergiye sunacağız. Sadaka taşı fikrinin benzerini okul mescidinde uygulayacağız. 
Alt Projeden Beklenen Sonuç:Sadaka köşesi ile yardımlaşma gösterilerek en güzel şekilde çözüme ulaştırılmalıdır. Merhameti ve sevgiyi insanlara en güzel şekilde hissettirilmelidir. Biz insanlara küçük bilgiler verdikten sonra insanların birbirine olan bağı artar, insanların birbirine yardımlaşma duyusu artar. Sadaka taşı fikrinin benzerini okul mescidinde uygulayacağız. Bağış yapmak isteyen öğrenci ve öğretmenler belirlediğimiz, tabela astığımız köşedeki halının altına hayrını bırakıyor. İhtiyacı olan da buradan ihtiyacı kadarını alıyor. Alan, veren birbirini görmüyor. Eskiden bazı dergahlarda ve camilerde uygulanan bu güzelliği günümüze taşıyoruz. Tamamen güven duygusuna yönelik bir çalışma. Böylelikle hayatımızın daha güzel bir boyutta olmasını umuyoruz.
Anket Çalışması Yapılacak mı?:Hayır
Anket Çalışması Yapılacak mı?:Hayır

   BAŞVURAN ÖĞRETMENİN ADI SOYADI:

   BAŞVURU SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN

  ADI SOYADI:                         ÖĞRENCİ NO:                                   SINIFI:

Kaynak: http://efgan.net/

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TÜBİTAK 4006 Değerler Eğitimi Proje Örneği – Sadaka Köşesi

HIZLI YORUM YAP