DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ONS

2.343,36%-1,19

BİST100

9.814,19%0,59

a

Türkiye’nin İlk Tematik Kodlama Kitabı Yayında…

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla hazırlanan Türkiye’nin ilk tematik kodlama kitabı “ERZURUMLA KODLUYORUM” yayınlandı.

Sayın Buğra AYAN tarafından hazırlanan kitapta bütün “python kodlama örnekleri” Erzurum yemekleri, Erzurum kültürü ve Erzurum tarihi esas ve odak alınarak oluşturuldu. Erzurum’da yapay zekanın ilk adımı olan kitap ilk etapta 5.000 adet basılacak ve  Erzurum’daki öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak.

Geçtiğimiz günlerde memleketi Erzurum’da,  mezun olduğu Fen Lisesi öğrencileriyle geleneksel teknoloji buluşması gerçekleştiren, Matematik ve Bilişim Teknoji öğretmenlerimize ise kodlama ve yapay zekada matematiğin önemi konulu seminer düzenleyen sayın Buğra AYAN, müellifi olduğu bu kitabın Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü için yapılan baskılarından telif ücreti talep etmeyerek Erzurum’da kodlama eğitiminin gelişimine katkı sağlamaya devam etti.

Dağıtılacak kitap “Teknolojiyi tüketmenin değil, teknolojiyle üretmenin zamanı.” sloganıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan ve Erzurum’da tüm öğrencilerin kodlama eğitimi alarak bilgi-işlemsel düşünme yetilerinin artırılmasını hedefleyen proje için önemli bir adım niteliğinde. Erzurum’da geleceğin alfabesi olan kodlama eğitimini ileriye taşıma vizyonunun anahtarı olan bu kitabın, aynı zamanda içeriğiyle Erzurum’un kültürel ve tarihi tanıtımına tanıtımına katkı sağlaması açısından Erzurum’un hem eğitim hem de sosyo-kültürel hayatına çok önemli faydaları olacaktır.

Kaynak. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sınıf Öğretmenlerinin Yeni Öğretim Yılında Kullanabilecekleri 10 Akıllı Uygulama

HIZLI YORUM YAP