e
sv

Web 2.0 Araçları: Öğrencinize Kaizena ile Geri Bildirim Verin

1238 Okunma — 15 Mayıs 2019 13:57
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

21. yüzyılda teknoloji, eğitimin içerisinde önemli bir araç olarak yerini almıştır. Gelişen bulut teknolojisinin eğitimde kullanılmasını sağlayan en büyük platform kuşkusuz ki Google Drive.

Google Drive, öğrencilere zamandan ve mekandan bağımsız olarak ortak çalışma imkanı sağladığından, yapılandırmacı öğrenme kuramında sıkça kullanılan İşbirlikçi Öğrenme Stili için de çok etkilidir.

Eğitimde motivasyon unsurunun önemi yapılan birçok bilimsel araştırma ile ortaya koyulmuş bir gerçekliktir. Geri bildirim de, önemli bir içsel motivasyon unsuru olarak kabul edilmektedir.

Bir Google Drive uygulaması olarak ortaya çıkan Kaizena, eğitimde geri bildirim unsurunu teknoloji ile birleştiren güzel bir araç. Üstelik bunu küçük bir eklenti(Plugin) sayesinde, Drive üzerinde herhangi bir öğe ile çalışırken başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan eşzamanlı olarak yapıyor.

“Google bunu yorum ekleme ile zaten yapıyor” dediğinizi duyar gibiyim. Evet, Google’ın yorum ekleme özelliği de buna bir örnek olabilir. Ancak Kaziena’yı yorumdan ayıran en önemli özelliği, sesli notlar eklemenize imkan tanıması.

Yapılan araştırmalar, öğrenmede okumaya oranla duymanın 2 kat daha fazla hatırlandığını ortaya koymuştur.

Ayrıca Kaizena sesli notun yanında, metin ve bağlantı yoluyla yorum eklemenizi de sağlıyor.

Kaizena Eklentisi Nasıl Eklenir?

Kaizena ile Not Nasıl Eklenir? 

Kaynak: http://www.egitimdeteknoloji.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Web 2.0 Araçları: Öğrencinize Kaizena ile Geri Bildirim Verin