e
sv

Web 2.0 Araçları: Socrative nedir? Nasıl kullanılır?

3211 Okunma — 15 Mayıs 2019 13:47
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öğretmenlerin en büyük sorunlarından birisi öğrencilerine testler uyguladıktan sonra onlara birebir olarak dönüt vermektir. Ancak Socrative ile bu sorun tamamıyla ortadan kalkıyor. Bu sorunu Socrative sayesinde çözmüş olacaksınız.

Peki Socrative nedir?

Socrative internet üzerinde testler oluşturup öğrencilere akıllı telefonları veya tabletleriyle çözdürerek anında geri bildirim verebileceğiniz bir araçtır. Konu anlattıktan hemen sonra hem öğretici hem de eğlenceli bir aktivite sunmak için Socrative çok işinize yarayacak bir uygulama. Öğrencileriniz isimlerini hatta isterlerse takma adlarını yazarak sisteme giriş yaptıktan sonra öğretmenin açmış olduğu teste dahil olarak soruları çözmeye başlayabilir. Bu sırada aynı anda her öğrenciye ait bir karakter veya simge akıllı tahta üzerinde öğrenciler doğru yaptıkça ilerlemektedir. Öğrencileri bunu da gördükçe bir heyecan içerisine girip rekabet içerisine girmektedirler. Socrative bu açıdan öğrencileri derse katmak için oldukça güzel bir uygulama. İsterseniz Socrative üzerinden hazırlamış olduğunuz testlerin çıktısını alıp öğrencilerinize ders içerisinde çözme imkanı sunabilirsiniz. Socrative ile hazırladığınız testler derslerinizin kesinlikle daha eğlenceli geçmesini sağlayacaktır.

Socrative nasıl kullanılır?

Socrative ile yapabileceklerinizi görmek ve derste nasıl uygulayabileceğiniz konusunda fikir almak için tanıtım videomuzu seyredebilirsiniz.

Kaynak: http://www.egiteknoloji.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Web 2.0 Araçları: Socrative nedir? Nasıl kullanılır?