e
sv

TÜBİTAK 4006 Kültürel Miras Proje Örneği – Kültür Labirenti

7068 Okunma — 09 Aralık 2020 22:28
avatar

Mehmet Ural

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

4006 – TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI
PROJE BAŞVURU FORMU
Alt Proje Adı: Kültür Labirenti
Alt Proje Türü: Tasarım
Alt Proje Alanı: Kültürel Miras

Alt Proje Amacı: Kayseri ülkemizin zengin kültür hazinelerinin bulunduğu bir şehridir. Bu zengin kültürel mirasımızı akıcı, eğlenceli ve öğrencilerin dikkatini çekecek bir şekilde öğretilmesi, bilginin akılda daha kalıcı bir şekilde yerleşmesi amaçlanmıştır.

Alt Proje Yöntemi: Hazırladığımız proje, sorulu bir labirent oyunudur. Öğrencilerin dikkatini çekmesi için hazırlanmıştır. Bu oyunda renkli kartların üzerinde Kayseri’nin edebiyat, sanat ve kültürüyle ilgili ipuçları bulunan sorular bulunacak ve verilen ipuçlarının da yardımıyla öğrenciler labirentte ilerlemeye çalışacaktır. 30 adet farklı soru ve ipucu hazırlanacaktır. Bu bilgiler sayesinde ilerleyen piyon bizi çıkışa götürecektir.

Alt Projeden Beklenen Sonuç: Bu oyun sayesinde öğrendiğimiz bilgileri daha aktif bir şekilde kullanabiliriz. Oyun bazlı öğrenme gençlerin ilgisini çekmektedir. Gençler globalleşme çağında yerel kültürden ve değerlerden maalesef çok uzaklar. Şehrimizle ilgili bilgilerini de sorgulamaya zemin hazırlanmış olacaktır. Hem zekamızı geliştirip hem de öğrendiğimiz bilgileri eğlenceli ve keyifli bir şekilde tekrar etmiş oluruz. Bu sayede daha verimli bir sonuç elde ederiz.

Anket Çalışması Yapılacak mı?: Hayır
Anket Çalışması Yapılacak mı?: Hayır

Kaynak:  http://efgan.net/tubitak-kulturel-miras-proje-ornekleri/

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TÜBİTAK 4006 Kültürel Miras Proje Örneği – Kültür Labirenti