e
sv

TÜBİTAK 4006 Kültürel Miras Proje Örneği – Sadaka Taşı

7162 Okunma — 09 Aralık 2020 22:24
avatar

Mehmet Ural

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

4006 – TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI

BİLİM ŞENLİĞİ PROJE BAŞVURU FORMU

Alt Proje Adı:  SADAKA TAŞI  
Alt Proje Türü:  İnceleme
Alt Proje Alanı:  Kültürel Miras
Alt Proje Amacı:Bağış yapmanın, sadaka vermenin zarif yöntemidir sadaka taşı. Para veren ve alan kişi birbirini görmez. Okulumuzda herkese açık bir alanda ama çok da göz önünde olmayan bir noktada yer alıyor. Sadaka vermek isteyen hayrını sadaka taşına bırakabilir. İhtiyacı olan kişi ihtiyacı kadarını buradan alabilir.
Alt Proje Yöntemi:Okulumuzda bulunan sadaka taşı tamamen korumasız, kilitsiz, bekçisiz ve kamerası olmadan yardıma ihtiyacı olan insanlar için güzel bir sosyal yardımlaşma projesidir. Daha önceden yazdığımız gibi biz Türk insanının güzel kalbine ve vicdanına güveniyoruz bu yüzden sadaka taşı kilitsiz ve bekçisizdir. Biz bu sadaka taşını görsel olarak şöyle tanımlarız: Öncelikle yuvarlak oyuk bir taşı insanların görebileceği bir noktadadır. Böylece hayır sahibi insanlar gönüllerinden kopan parayı bu sadaka taşına atabilirler. Sadaka taşının tarih içinde kullanımına örnekler göstereceğiz. Paraya ihtiyacı olan insanlar bu sadaka taşından ihtiyacı kadar olan parayı alabilirler. Bu sayede insanlar arasında ayrımcılık ve sınıflandırma olmayacak.  
Alt Projeden Beklenen Sonuç: Sadaka taşı ile yardımlaşmayı asalet, fazilet ve hassasiyet gösterilerek en güzel şekilde çözüme ulaştırılmalıdır. Merhamet ve muhabbeti vakıf hizmetlerine en güzel şekilde aksettiren fakirlerin, dulların, yetimlerin izzet ve haysiyetlerini korumak için de azami bir dikkat, nezaket ve gayret gösterilmelidir. Atalarımızın ne kadar güzel fikirleri, uygulamaları varmış. Bunu günümüze taşıyıp insanlara yardımlaşma duygusunu vermeye çalışıyoruz.  
Anket Çalışması Yapılacak mı?:HAYIR
Anket Çalışması Yapılacak mı?:HAYIR

Kaynak: http://efgan.net/

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TÜBİTAK 4006 Kültürel Miras Proje Örneği – Sadaka Taşı